تعدادی – مقداری سیاسی اصلاح طلب اصلاح طلبان

تعدادی – مقداری: سیاسی اصلاح طلب اصلاح طلبان دولت روحانی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی مد شدن یک اقدام خطرناک جهت وضع حمل

پس از چالش‌های ماجرای تهیه آلبوم جنین و سونوگرافی‌های سه‌بعدی، به‌رغم تمام تبعاتی که جهت مادر و جنین دارد، حالا نوبت به چالش تازه‌ای رسیده که هم موجب دردسر خود

مد شدن یک اقدام خطرناک جهت وضع حمل

مد شدن یک اقدام خطرناک جهت زایمان

عبارات مهم : تاریخ

پس از چالش های ماجرای تهیه آلبوم جنین و سونوگرافی های سه بعدی، به رغم تمام تبعاتی که جهت مادر و جنین دارد، حالا نوبت به چالش تازه ای رسیده که هم موجب دردسر خود والدین می شود و هم نوزاد را به خطر می اندازد.

به گزارش جوان ؛ دستکاری در تاریخ وضع حمل ها جهت تاریخ تولد جالب یا هماهنگ کردن تاریخ تولد فرزند با سالگرد ازدواج پدرومادر مد تازه ای در میان اقشار مرفه جامعه است که بار تبعات آن علاوه بر نوزاد و پدر و مادرش بر دوش نظام سلامت جامعه نیز می افتد و آنطور که معاون بهداشت وزارت بهداشت می گوید: دستکاری در تاریخ وضع حمل ها، میزان خوابیدن نوزاد در NICU و حتی فوت نوزادان را زیاد کردن می دهد.

در شرایطی که ۲۰ درصد زوج ها با ناباروری دست و پنجه نرم می کنند و بعضی هایشان در آرزوی داشتن یک فرزند می سوزند و می سازند، درست در کنار کودکان و نوجوانان و خانواده هایی که در شرایط اقتصادی کنونی جامعه توان تغذیه مناسب را ندارند و در معرض انواع و اقسام امراض قرار می گیرند، خانواده هایی هستند که آنچنان در تجملات و نمایش ثروت خود فرو رفته اند و حاضرند جهت تظاهر سلامت خود و آینده فرزندانشان را در معرض ترساندن قرار دهند، تنها جهت آنکه صفحات اینستاگرامشان مباحث جذابی جهت لایک شدن داشته باشد و بتوانند آلبوم جنینی فرزندشان را به نمایش عمومی بگذارند یا تاریخ تولد خاص نوزادشان را به رخ دیگر بکشند. ولی این ماجرا نه فقط می تواند به سلامت مادر و نوزاد آسیب برساند، بلکه با اشغال تخت های خوابیدن نوزادان و تحمیل هزینه به نظام سلامت وقت پیگیری به بیماران واقعی را هم از نظام سلامت جامع می گیرند.

مد شدن یک اقدام خطرناک جهت وضع حمل

نکته قابل تأمل اینجاست، تنها در عمل سزارین امکان دستکاری تاریخ تولد وجود دارد و وضع حمل طبیعی تصویر العمل طبیعی بدن مادر است و درست هنگامی اتفاق می افتد که نوزاد تمامی مراحل رشدش را در بدن مادر پشت سر گذاشته و باید متولد شود.

مقام دوم دنیا

پس از چالش‌های ماجرای تهیه آلبوم جنین و سونوگرافی‌های سه‌بعدی، به‌رغم تمام تبعاتی که جهت مادر و جنین دارد، حالا نوبت به چالش تازه‌ای رسیده که هم موجب دردسر خود

هنوز هم در میزان عمل سزارین در دنیا رکوردار هستیم آن هم رکورد دومین کشور! و کیست که نداند بخش مهمی از این آمار اوج به پزشکان جراح زنان و وضع حمل باز می گردد؛ پزشکانی که به جای ترغیب مادران باردار به انجام وضع حمل طبیعی و برشمردن مزایای آن وحشت از وضع حمل طبیعی را در دل مادران جوان می کارند و از آنجایی که ماما ها در نظام سلامت ما چندان جای مشخصی ندارند، بسیاری از مادران باردار با القای دکتر معالج خود ترغیب می شوند تا به جای وضع حمل طبیعی، سزارین را تجربه کنند. به خصوص اینکه در وضع حمل طبیعی این مادر و دکتر هستند که باید منتظر وقت تولد نوزاد بمانند، ولی در سزارین وقت تولد توانایی دستکاری دارد و می توانند تولد نوزاد را در روز ها و تاریخ های خاصی داشته باشند. تبعات این کار را هم دکتر زنان پرداخت نمی کند!

تمام کارها وزارت بهداشت در طرح تحول سلامت به کم کردن ۷ تا ۸ درصدی سزارین منجر شده است هست. دکتر علیرضا رئیسی با بیان این مطلب می افزاید: هنوز به نقطه ایده آل در این زمینه نرسیده ایم. باید بدانیم که وضع حمل طبیعی منجر به ترشح هورمون های خاصی می شود که بر میزان، کیفیت و استمرار شیردهی تأثیر می گذارد. وی با اشاره به اینکه گسترش وضع حمل ایمن و کم کردن مداخلات غیرضرور و وضع حمل سزارین از استراتژی های معاونت بهداشتی وزارت بهداشت است از چالش های تازه این وزارتخانه با زنانی که میل به دارند، سزارین شوند و پزشکانی که این مادران را به سزارین ترغیب می کنند، می گوید: چالش دستکاری در تاریخ تولد جهت تولد نوزاد در مناسبت های خاص یا تاریخ های جالب!

احتمال فوت نوزاد

معاون بهداشت وزیر بهداشت دستکاری تاریخ تولد را یکی از چالش های وضع حمل در کشور می داند و می گوید: متأسفانه مشکلی که در بعضی جوامع به ظاهر مترقی می بینیم، این است که افراد میل به دارند تاریخ وضع حمل نوزادشان را عوض کردن دهند و مثلاً طبق روز ازدواج یا تاریخ دیگری که مدنظرشان هست، وضع حمل را تنظیم کنند.

مد شدن یک اقدام خطرناک جهت وضع حمل

به همین علت مثلاً اگر قرار هست، کودک ارزش در ۲۰ /۷/ ۹۷ متولد شود؛ طوری برنامه ریزی می کنند که به صورت سزارین نوزاد را در ۷/ ۷ /۹۷ به دنیا آورند تا تاریخ تولد جالبی شود؛ ولی این کار فاجعه است و واقعاً اینطور رفتارکردن با سلامت نوزادان و نسل آینده کشور دلواپس کننده هست. رئیسی راجع به تبعات چنین کاری تأکید می کند: باید توجه کرد که دستکاری در تاریخ وضع حمل ها، میزان خوابیدن نوزاد در NICU و حتی فوت نوزادان را زیاد کردن می دهد و واقعاً باید خانواده ها را از این کار منع کرد.

پس از چالش‌های ماجرای تهیه آلبوم جنین و سونوگرافی‌های سه‌بعدی، به‌رغم تمام تبعاتی که جهت مادر و جنین دارد، حالا نوبت به چالش تازه‌ای رسیده که هم موجب دردسر خود

واژه های کلیدی: تاریخ | سلامت | طبیعی | نوزاد | سزارین | بهداشت | بهداشتی | نوزادان | مادران باردار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog